Dla kogo:

Przedsiębiorcy i spółki dysponujące znakiem wyróżniającym ich działalność, usługi lub towary.

Zagrożenia:

- nieefektywne wykorzystanie wartości niematerialnych i prawnych pozostających w dyspozycji przedsiębiorcy.
- niepotrzebne ponoszenie nadmiernych obciążeń podatkowych.

Korzyści:

- dokonanie pełnej amortyzacji finansowej prawa ochronnego na znak towarowy w ciągu 5 lat.
- korzyść podatkowa w wysokości 3,8% wartości prawa ochronnego na znak rocznie, co przy wartości prawa ochronnego na znak w wysokości 1 mln zł oznacza 38 tys. zł rocznie i 190 tys. zł w perspektywie pięcioletniej.

Opis:

Znak towarowy a dokładniej prawo ochronne do znaku towarowego może stać się instrumentem optymalizującym wysokość opodatkowania przedsiębiorcy. Aby skorzystać z tej możliwości przedsiębiorca przede wszystkim musi zarejestrować znak towarowy i w efekcie uzyskać doń prawo ochronne. Następnie potrzebne jest, aby dokonać aktywacji podatkowej znaku towarowego. Proces ten uległ zmianom od jesieni 2016 roku, ale wciąż jest możliwe wykorzystanie znaku do ograniczenia obciążeń podatkowych, co potwierdza praktyka Kancelarii. Aby zapewnić bezpieczeństwo podatkowe całego procesu potrzebne jest uzyskanie interpretacji indywidualnych Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej gwarantujące zgodność zastosowanego rozwiązania z poglądami fiskusa.

Co oferujemy:

- pełne wsparcie przy komercjalizacji znaku towarowego, która oznacza wycenę znaku towarowego przez biegłego rzeczoznawcę i uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy.
- aktywację podatkową znaku towarowego poprzez pełną obsługę prawną przy sporządzaniu umów, korzystnych dla celów podatkowych.
- zabezpieczenie podatkowe projektu poprzez złożenie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego.