Dla kogo:

Przedsiębiorcy z branży:
– elektronicznej
– paliwowej
– metalurgicznej
– tworzyw sztucznych

Zagrożenia:

– odpowiedzialność karna i karno- skarbowa
– brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego
– upadłość przedsiębiorstwa.

Korzyści:

– uniknięcie odpowiedzialności karnej i karno- skarbowej
– zachowanie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego
– ochrona przed upadkiem przedsiębiorstwa.

Opis:

„Oszustwo karuzelowe” to proceder polegającym na wyłudzaniu podatku VAT.
Karuzele podatkowe to obrót powodujący, że towary wracają do państwa pochodzenia, czyli do pierwotnego sprzedawcy, przy braku ostatecznego odbiorcy towaru.
Uczciwy podatnik może być zaangażowany w oszukańczy proceder bez swojej wiedzy i zgody. W dodatku w bardzo wielu sytuacjach tego typu, negatywne konsekwencje tych nielegalnych działań, przerzucane są właśnie na uczciwych przedsiębiorców. Wynika to z tego, że inicjatorzy takich działań, najczęściej prowadzący działalność gospodarczą w sposób zakamuflowany lub też ukrywający rzeczywisty jej rozmiar za pomocą podstawionego podmiotu pozostają nieuchwytni. Z tego właśnie względu Minister Finansów przerzuca konsekwencje takich działań, na uczciwych przedsiębiorców odmawiając im prawa do zwrotu podatku VAT.

Co oferujemy:

– zaimplementowanie procedury zmniejszającej ryzyko przedsiębiorcy dotkniętego oszustwem
– pomoc i reprezentację przedsiębiorców w trakcie kontroli podatkowej lub kontroli skarbowej, w sytuacji, w której organy podatkowe kwestionują prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur wystawionych przez działających niezgodnie z prawem kontrahentów.